Айхенау – це чудове місто, в якому проживають працьовиті і привітні люди. Воно вражає гостей своїм культурним різноманіттям: «Фестиваль культур», «Пікнік в білому» на газоні мерії, музичні фестивалі, карнавальні та танцювальні заходи.

Коли в далекому 1907 році чотири будиночки в Аллінгер Моос неподалік залізничної лінії Мюнхен-Бухлое отримали назву Айхенау, ніхто не міг і подумати, що через 100 років тут буде справжнє місто-сад з населенням понад 12.000 жителів. А сьогодні Айхенау як зелене та затишне передмістя Мюнхена відоме не тільки в Німеччині, а й в Україні, зокрема в Вишгороді своєю неповторною красою, гостинністю, готовністю прийти на допомогу.

Як свідчить історія, люди, які мешкають в Баварії та на берегах українського Дніпра, мають спільні тисячолітні духовні цінності: почуття дружби і любові, гуманізму і благодійності, взаємоповаги до культури і традицій інших народів. Саме ці якості і лягли в основу побратимських зв’язків між українським  містом Вишгородом та німецьким Айхенау.

За 25 років співпраці наші партнерські відносини переросли у щиру і відверту дружбу. Це і є наріжним каменем  у фундаменті, на якому ми будуємо наш спільний європейський дім.

Айхенау – це чудове містов якому проживають працьовиті і привітні люди. Воно вражає гостей своїм культурним різноманіттям: «Фестиваль культур», «Пікнік в білому» на газоні мерії, музичні фестивалі, карнавальні та танцювальні заходи.

Співробітництво між українським Вишгородом та німецьким Айхенау розпочалося 10 жовтня 1992 року, коли була підписана угода про встановлення дружніх відносин між цими містами. А цьому передувало дворічне спілкування між двома громадами.

З 1990 року розпочалися регулярні поїздки дітей з Вишгородського району до Айхенау, під час яких діти мали змогу оздоровитися, відпочити, познайомитися з культурою Німеччини, проживаючи в родинах. Ці знайомства переросли в справжні родинні стосунки. І до цього часу сім’ї з Айхенау запрошують «своїх» дітей разом з їхніми родинами. Деякі діти навчаються в університетах Німеччини, завдяки знанням, які вони отримали під час поїздок в Айхенау. Кращі знавці німецької мови і зараз мають можливість відвідати Айхенау. Цьому сприяє «Коло друзів Айхенау». Тож вивчаймо німецьку!

Завдяки допомозі та великому внеску «Кола друзів Айхенау», у 2002 році в селі Нові Петрівці (Вишгородський район) було відремонтовано колишній дитячий садок «Любисток», який став дитячим будинком, і насьогодні вважається зразковою установою для осиротілих дітей.

Також, завдячуючи німецьким друзям з Айхенау, сім’ї з Вишгородського району одержували гуманітарну допомогу: одяг, продукти харчування, іграшки, тощо. А Вишгородська районна лікарня, починаючи з 1992 року, налагодила теплі стосунки з керівництвом лікарні Furstenfeldbruck, і лікарі мали можливість ознайомитись з новими методами лікування в лікарні Furstenfeldbruck, в той же час німецькі лікарі приїздили до Вишгородської лікарні, надаючи методичну та технічну допомогу, у вигляді медичного обладнання, ліків та порад.

Розвивається співробітництво шляхом обміну делегаціями: з нагоди святкування 20-річчя партнерських відносин між містами, проекту «Голуб миру», в рамках якого голуб з Німеччини «прилетів» до дитячих установ та організацій, а також, завітав в кабінети керівництва Вишгородського району.

Дружні зв’язки Вишгорода з Айхенау давно вийшли за межі офіційних візитів працівників органів місцевого самоврядування. Активно співпрацюють громадські організації, різні установи.

Музична спілка Айхенау побувала у Вишгородському районі на «Святі Нептуна». На якому з задоволенням музиканти грали та танцювали разом з мешканцями Вишгорода. В  свою чергу ансамбль «Рум’янок» з величезним успіхом виступив на святкуванні двадцятиріччя партнерських стосунків в Айхенау.

Вишгородська міська рада і надалі розвиватиме співпрацю з німецькими друзями. Є задум побудувати на мальовничій околиці Вишгорода міжнародний табір відпочинку, де б оздоровлювались діти з міст-побратимів. Також у планах: співпраця у сфері енергозбереження, реалізація в культурній, спортивній сфері. Є пропозиції збільшити в шкільній мережі кількість уроків німецької мови, видати книжку «Вишгород-Айхенау: мости єднання».

Час невпинно спливає, змінюється керівництво, але незмінна наша мета – дружба та партнерські стосунки між Вишгородом та Айхенау, як запорука мирного розвитку обох громад.