Льоррах (Lörrach)-це місто розташоване в одному з наймальовничіших районів на південному заході Німеччини в долині  Візе, недалеко від французького та швейцарського кордону.

На заході і на півдні він межує з Рейнською долиною і займає територію трикутної форми шириною приблизно 145 км і довжиною близько 40 км.  Площа міста становить 39,42 км². Населення складає близько 48.000 осіб. Гори в південній частині лісу – ідеальне місце для лижного спорту взимку і для піших прогулянок або альпінізму влітку. Інтерес для туристів представляє музей під відкритим небом, де представлені реконструйовані селянські садиби, розповідають про життя фермерського регіону ХVI– ХVII століть.

Історія міста Льоррах

Перша згадка про поселення Льоррах зустрічається в грамоті 1102 монастиря Святого Альбана  (St.Alban) у м. Базелі.

В середині ХІХ ст. м. Льоррах є потужним промисловим центром де розташовуються паперові, цегельні, машинобудівні, текстильні фабрики, а також перша закордонна філія швейцарської шоколадної фабрики, що тепер відома як «Мілка».

У 186р. році була відкрита в присутності Великого герцога Фрідріха залізнична лінія з Базеля в Шопфхайм, з будівництвом вокзалу в м. Льорасі, а коли була побудована електростанція в Райнфельдене в 1899 році, залізниця була електрифікована. Це була одна з перших електрифікованих залізниць у Німеччині

Центр міста збудований за планом: Вулиця – Площа – Символ. На кожній площі встановлюється своя скульптура чи фонтан. Всього встановлено 22 скульптури.

У 2002 році м. Льоррах відзначило 900-річний ювілей.

Офіційний сайт м. Льоррах http://www.loerrach.de/

Співпраця з м. Льоррах

Основними напрямками  співдружності між м. Вишгород та м. Льоррах є співпраця в культурній, освітній та медичній галузях.

Протягом тривалого періоду побратимських стосунків з 2001р. і дотепер неодноразово відбувався обмін делегаціями з метою вивчення різноманітних питань: управлінської діяльності, розвитку комунального господарства міста, роботи транспорту, питань освіти, охорони здоров’я, спорту, туризму, роботи промислових підприємств.

За роки побратимських стосунків з м. Льоррах була надана гуманітарна допомога комунальним закладам нашого міста, зокрема в дошкільному закладі м. Вишгорода «Сонечко» було придбано медичну апаратуру на загальну суму близько 56 тис. грн.

На запрошення адміністрації міста Льоррах в 2007 р. перебувала офіційна делегація від м. Вишгорода з метою обміну досвідом в галузі місцевого самоврядування та участі у святкових заходах.

В 2009р. місто Льоррах відвідала делегація до якої на чолі з міським головою м. Вишгорода увійшли представники апарату виконавчого комітету, депутати Вишгородської міської ради, активісти міста, майстри народного промислу, вокалісти Вишгородського муніципального хору «Коралі» та вихованці Вишгородського міського оркестру-студії «Водограй».

Наразі тривають переговори з приводу організації літнього табору в м. Вишгороді для молоді з м. Льоррах.