Раквере – місто півночі Естонії та округу Ляяне-Вірумаа, розташоване в 20-ти км. на південь від Фінської затоки. Площа міста становить 10,64 км². Населення складає близько 17 337 осіб.

Історія міста Раквере

У 1226 році Генріх Латвійський описував у Лівонських хроніках давню дерев’яну фортецю на пагорбі, недалеко від територій, де нині розташовується місто Раквере. Після Лівонської війни на місці дерев’яної фортеці був збудований великий і міцний кам’яний замок. Сьогодні руїни цього замку є головною туристичною визначною пам’яткою м. Раквере.

У 1347-1558 роках містом володів Лівонській орден. А в 1919-1940 та з 1991 року – місто перебуває у складі незалежної Естонії.

З 1783 р. Раквере отримує статус міста.

Під час Другої Світової Війни м. Раквере зазнало великих руйнацій та перебувало під окупацією німецьких військ, а згодом – радянських.

Весною 1987р. на території Естонії та зокрема і м. Раквере відбувались події, що стали відправною точкою для досягнення незалежності Естонії.

За часів незалежності активно розвивається легка та харчова промисловості міста, реставруються історичні пам’ятки,  відбуваються  різноманітні культурні події. Саме в м. Раквере відбувся перший естонський музичний фестиваль у напрямку панк-рок. Проводиться широко відомий міжнародний рок-фестиваль “Green Christmas”.

З 1994 року в Раквере проходить театральний фестиваль “Балтоскандал” сюди з’їжджається безліч молодих режисерів, щоб попрацювати в дивно доброзичливій і трохи божевільною атмосфері самого маленького театрального міста Європи. Не дивно, що девіз міста Раквере – “Повний енергії.”

Недалеко від замку гордовито височить символ міста – скульптура туру, під назвою “Тарвас”. Статую виготовив естонський скульптор Таун Кангра до 700-ї річниці міста у 2002 році. Її довжина-7 м, висота – 4, а вага близько семи тонн. Тарвас вважається найбільшою статуєю тварини в Балтійських країнах.

Офіційний сайт міста – http://www.rakvere.ee/

Співпраця з містом Реквере

Співробітництво між містами Вишгород та Раквере спочатку відбувалось у формі обмінів офіційними та фаховими делегаціями і поступово наповнювалось новими формами.

У 2008р. в рамках візиту до Естонії Президента України В. Ющенка у супроводі офіційної делегації в складі якої перебував Вишгородський міський голова О. Решетняк – підписано Договір про встановлення відносин співпраці між містами Вишгородом та Раквере. Цими Договором передбачається обмін діловою інформацією, розвиток співробітництва з метою поліпшення рівня соціального й матеріального добробуту населення двох міст, залучення потенційних інвесторів для взаємовигідної співпраці, реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних видах економічної діяльності, обмін делегаціями дітей і школярів, творчими колективами для спільного відпочинку й знайомства з історією та культурою України та Естонії.