Вишків (пол. Wyszków) – місто в Польщі, що входить до Мазовецького воєводства, Вишковського повіту. Розташоване у північно-східній частині Мазовії на високому правому березі річки Буг.Має статус міської гміни. Займає площу 20,78 км ². Населення складає 38.665  осіб.

Історія міста Вишків

Вперше місто згадується в 1203 р. під назвою Вишково. Місто розташоване поблизу старовинного торгового шляху, а близькість до річки та мальовнича природа створили чудові передумови для утворення поселення.

11 березня 1502 р. Вишків отримує статус містата низку привілеїв.

У 1528 році поблизу міста, збудовано міст через р. Буг, що значно прискорює розвиток Вишкова.

Наприкінці  ХVІІІ ст. на початку ХІХ ст. місто перебувалопід владою Швеції,  герцогства Варшавського,Польського королівства, Російської імперії, Прусії, що значною мірою вплинуло на архітектуру та культуру міста.

Бурхливий розвиток міста розпочався в 1897 році, після відкриття залізничної лінії.

Місто Вишків має важливе стратегічне розташування, тому особливо постраждало під час бойових дій.

З 1956 по 1975 рік в результаті адміністративної реформи м. Вишків  стає центром округу.

50-70 ті роки – період стрімкого розвитку міста. Відбулись досить істотні зміни в архітектурі міста, зруйновані під час Другої світової війни цілі вулиці та райони – відбудовуються, вулиці асфальтуються. У міста з’являється нове обличчя.

У 1998р.  відбулись фундаментальні зміни в соціально-економічному житті міста, Вишкув закріпляється, як адміністративний центр округу.

Завдяки чудовим рекреаційним ресурсам м. Вишків відвідує велика кількість туристів та відпочиваючих. Незважаючи на значну кількість підприємств промисловості, розташованих в межах міста, кількість шкідливих викидів  – мінімалізована, адже одним з пріоритетних напрямків розвитку міста Вишкова є захист навколишнього природного середовища.

Офіційний сайт міста – http://www.wyszkow.pl/

Співпраця з містом Вишків

У березні 2007 року, згідно з попередньою домовленістю про встановлення партнерських зв’язків та з метою підготовки проекту Угоди між містами, у Вишгороді перебувала офіційна делегація з м. Вишків.

11 серпня 2007р. офіційна делегація з м. Вишкова відвідала м. Вишгород та прийняла участь в урочистостях з нагоди Дня міста. Цього ж року, на запрошення Бурмістра Вишкова офіційна делегація від м. Вишгорода перебувала у Вишкові з метою обміну досвідом в галузі місцевого самоврядування та участі в святкових заходах, що проводились на честь відзначення Дна міста Вишкова.

За підтримки Бурмістра Вишкова, представники міста Вишгорода мають можливість брати участь у різноманітних заходах, які відбуваються у Вишкові, а саме:

-червень 2008р., команда в складі 20-ти футболістів клубу «Чайка» м. Вишгород, прийняли участь у міжнародному футбольному турнірі EURO2012 – WeszkowCUP.

-вересень 2008р., група юних вишгородців відвідала м. Вишків з метою участі в 10-му Харцерському поході, що проходив під назвою «Там де нас не було…»