З метою реалізації туристично-рекреаційного потенціалу міста: планується розбудова великих зон активного відпочинку з використанням природно-ландшафтних ресурсів міста (водосховище, гори): зимові види спорту, водні та вітрильні.

З 2011 року по 2013 рік в акваторії Київського моря м. Вишгорода проводилися змагання етапів чемпіонату світу з перегонів на моторних човнах у класі «Формула-1».

«Формула-1» стала справжнім успіхом і для регіону і для всієї держави в цілому. За оцінками організаторів змагання на Кубок етапу Чемпіонату світу з Формули-1 на воді щорічно відвідує близько 150 тис. людей. Трансляція змагань ведеться на 101 країну світу.

Близькість до м. Києва, автобусне та новостворене залізничне сполучення, реконструйована набережна дозволяють проводити в місті найрізноманітніші мистецькі фестивалі, спортивні заходи, а наявність історичного надбання, неповторних ландшафтів надають змогу впроваджувати культурно-туристичні та рекреаційні проекти.

На сьогодні в місті працює гірськолижний курорт «Вишгора». На території гірськолижного комплексу «Вишгора» розташовані стрічковий  підйомник, унікальна сноутюбингова траса і історико-культурний комплекс середньовіччя «Ольжина гора». А безумовною родзинкою «Виш гори» є обладнана для двох маршрутів спуску різного рівня складності. Її територія і зональність розрахована як на відвідувачів, які упевнено стоять на лижах, так і на новачків. Послуги комплексу розраховані на родинний відпочинок, родинний відпочинок з дітьми і просто компанії людей, які люблять активний відпочинок і рух в своєму житті.

КП «Управління з розвитку фізичної культури та спорту Вишгородської міської ради», було утворено рішенням сесії Вишгородської міської ради  №13/3 від 29 листопада 2007 р. від шляхом реорганізації закладів спорту. До складу підприємства входить комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, в якій займаються спортом біля 350 дітей нашого міста. В школі працює 6 відділень: футбол, настільний теніс, жіночий футбол, вітрильний спорт, кікбоксинг та хокей з шайбою.

Муніципальний дитячий духовий оркестр-студія «Водограй» – художній керівник Глєбович Ярослав В’ячеславович, Почесний громадянин  міст Вишгорода (Україна), Ваха (Німеччина), заслужений працівник культури, відмінник освіти України, нагороджений відзнакою виконавчого комітету «За заслуги перед містом», кавалер численних орденів і медалей СРСР, кавалер орденів св. Володимира, св. Миколая, свв. Кирила й Мефодія, Данила Галицького, Павла Чубинського, отаман  музично-стройової служби, генерал-лейтенант  козацтва України. Колектив відомий далеко за межами України, побував в багатьох країнах Євросоюзу. У 2009 році на фольклорно-етнографічному  фестивалі у французькому місті-побратимі Сенсі посів перше місце, а у німецькому  місті-побратимі Льорраху став улюбленцем публіки. Оркестр-студія «Водограй» є навчальним музичним закладом. Його випускники продовжують навчання у Національній консерваторії, Національній академії  культури, грають у президентському оркестрі тощо.

Комунальний заклад культури Вишгородський танцювальний колектив «КЛЕРИКО». Колектив створений та функціонує з 2001 року під керівництвом Пінчук Ольги Сергіївни. Рішенням № 35/46 від 28 вересня 2010р. колектив «КЛЕРИКО», набув статусу Комунального закладу культури. За 10 років існування колектив став переможцем та учасником багатьох Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів – конкурсів хореографічного мистецтва. Таких, як: «Містерія танцю», «Столиця запрошує», «Кримські хвилі», «Зірки Тавриди», «Різдвяний Київ», «ArtВесна», «Світ талантів», «Чорноморські ігри», «Крок до зірок» та інші. Також колектив провів два сольних концерти у місті Вишгороді. Репертуар колективу дуже різноманітний та налічує більше 20-ти номерів. Учасниками яких є діти віком від 3 до 25 років. Кількість учасників колективу налічує понад 100 осіб.

Також мережа закладів культури у місті складається з районного будинку культури «Енергетик», Вишгородського районного центр художньої творчості для дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт», центральної районної бібліотеки для дітей та дорослих, Вишгородського історико-культурного заповідника. В місті ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для реалізації закладами культури і туризму державної політики у сфері культури і мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної і бібліотечної роботи, розвитку туристичної сфери. Завдяки цьому в місті збережено основну мережу клубних закладів, бібліотек, музеїв.

Незважаючи на підпорядкування закладів, всі вони на 99,9 відсотків обслуговують жителів міста Вишгорода.

У місті Вишгород існують багато релігійних громад. Однак, найбільш численні з них об’єднані навколо Собору Вишгородської БогородиціХраму святих страстотерпців Бориса і ГлібаЦеркви Святого князя ВолодимираЦеркви Бога Живого.