Суздаль – старовинне місто Російської Федерації, що розташоване у Владимирській області на річці Кам’янці, що є притокою річки Нерлі, в 26 км на північ від м. Володимира. Населення міста складає близько 10,9 тис. осіб.

Суздаль – місто-заповідник, входить в Золоте кільце Росії. Населення складає  10,9 тис. чол. Місто отримало орден «Знак Пошани» (1974) за збереження культурної спадщини та розвиток туризму.

Історія міста Суздаль

На початку XII століття, при Юрію Долгорукому, Суздаль був центром Ростово-Суздальського князівства. У 1157 Андрій Боголюбський переніс столицю до Владимира і князівство стало називатися Владимиро-Суздальським. З середини XIII століття — столиця самостійного Суздальського князівства. На початку XIV століття — Суздаль столиця Суздальсько-Нижегородського князівства.

З 1392 р.  Суздаль входить до Великого Московського князівства.

У 1565 – 1612 роках Суздаль неодноразово брали в облогу, саме тому на території міста зведена велика кількість укріплень.

У 1708 році Суздаль був приписа до Московської губернії як провінційне місто,  в 1796 році стає повітовим містом Владимирської губернії.

З XVI століття в м. Суздалі широко розвивається будівництво монастирів, розширюються старі, зводяться нові. м. Суздаль стає одним з релігійних центрів Росії.

З другої половини XIX століття  м. Суздаль стає глухим провінційним містом (не розвивалася промисловість — не в останню чергу тому, що місто залишилось в стороні від залізниці).

В 1967р. був прийнятий Генеральний план розвитку міста, згідно з яким м. Суздаль є містом-музеєм. З міста виводять виправні установи, збудовано Головний туристичний комплекс, розгорнуті музейні експозиції. Проводилися роботи по реставрації пам’ятників і благоустрою міста.

З  1978р.  міжнародна організація ЮНЕСКО включила білокам’яні пам’ятники м. Суздаль до списку об’єктів світової спадщини.

Суздаль — місто-заповідник, що входить у Владимиро-Суздальської історико-художній і архітектурний музей-заповідник.

Офіційний сайт міста http://www.gorodsuzdal.ru/

Співпраця з містом Суздаль

Зважаючи на багатолітню історію міст Суздаля та Вишгорода, з метою встановлення і розвитку дружніх відносин між містами в 2008 р. адміністрація міста Суздаль та Вишгородська міська рада підписали Угоду про співпрацю в області культури та туризму.

Співробітництво між нашими містами надає широкі перспективи обміну спеціалістами різних галузей з метою обміну досвідом.

Передусім важливим є вивчення досвід розвитку туристичної інфраструктури, збереження та відновлення пам’яток історії та мистецтва, адже м. Суздаль – великий культурний центр.