Вишгородська міська територіальна громада, з адміністративним центром у місті  Вишгороді,  до якого входять села Хотянівка та Осещина, Вишгородського району, Київської області, розташована на березі Дніпра та є північним передмістям Києва.

     Загальна площа Вишгородської міської територіальної громади становить – 9 305,1 га. З них:

  • м. Вишгород – 4 968 га,
  • с. Хотянівка – 595,12 га,
  • с. Осещина – 95,4 га,
  • за межами населених пунктів – 3 646,58 га.

     На підставі перспективного плану формування територій громад Київської області, затвердженого розпорядженням Кабміну України від 20.05.2020 р. №600-р, а також рішення Вишгородської міської ради VIII скликання від 10.12.2020 р. Хотянівську сільську раду було реорганізовано шляхом приєднання до Вишгородської міської ради. 

     Головною посадовою особою Вишгородської міської територіальної громади є міський голова – Олексій Вікторович Момот. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою міста через Вишгородську міську раду, до складу якої входить 26 депутатів. Вишгородська міська рада – представницький орган місцевого самоврядування, який наділений правом представляти інтереси територіальної громади міста Вишгорода, сіл Хотянівка та Осещина і громади в цілому, приймати від її імені рішення та здійснювати в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування. Виконавчим органом Вишгородської міської ради є виконавчий комітет, до складу якого входить 19 членів.

Адреса:  07300 м. Вишгород, пл. Т. Шевченка, 1

              Вишгородська міська рада

              Виконавчий комітет Вишгородської міської ради

Телефон приймальні/факс: (04596) 54-203

Офіційний сайт Вишгородської міської ради: vyshgorod-mrada.gov.ua

     Загальна кількість зареєстрованого населення міста на 01.12.2015 за оцінкою Головного управління статистики у Київській області становить 33 592 особи, сільське населення – 1260 осіб.

     Для демографічних процесів, що відбуваються в місті та громаді загалом, характерне збільшення чисельності населення, оскільки частина жителів зареєстрована в навколишніх селах та місті Києві, а фактично проживає в м. Вишгороді.

     На території громади розташовані промислові майданчики, активно розвивається житлове будівництво. Чисельність населення прогнозовано може зрости до 2025 року до 90 тис. чоловік.