На пагорбі перед церквою Бориса і Гліба, по вулиці Петра Калнишевського, на місці городища літописного міста Вишгород. встановлено пам’ятний камінь.
У 1968 році, на Набережній, перед в’їздом на греблю Київської ГЕС, встановлено пам’ятний знак на честь Київської ГЕС, збудованої у 1964 та Київської ГАЕС, введеної в експлуатацію у 1970 році.
Сучасний Вишгородський історико-культурний заповідник був заснований 6 липня 1994 року, згідно з Указом Президента України та Постановою Кабінету Міністрів України. Першим директором був Кушнірук Віталій Миколайович. З осені 2016-го заповідником керує кандидат історичних наук Влада Литовченко.
Офіційний сайт: http://vikz.org.ua/
У 1905 році, на вул. Шкільній, 58, побудовано Іваном Федоровичем Школьним, управляючим казенними маєтками, колишнім військовим, двоповерховий будинок.
У 1905 році, на вул. Шкільна, 29, відкрито земську школу.
У 2011 році, на площі Шевченка, відкрито пам’ятник святим страстотерпцям Борису і Глібу в м. Вишгород 2011 р. Загальна висота пам’ятника 10 м. Матеріал: граніт, бронза. Автори: Сидорук О. Ю., Крилов Б. Ю., архітектор Климик.
У 1993 році, на площі Строкова біля будинку культури «Енергетик», відкрито пам’ятник видатному українському письменнику та художнику Тарасу Григоровичу Шевченко. Скульптор Іван Липовка, архітектор Олег Распопін.
У 2006 році, у сквері перед будинком по вулиці Михайла Грушевського, 1, відкрито пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам. Архітектор Олег Распопін.
У 1957 році, біля будинку Клюкви, по вулиці Шкільній, 58, встановлено військовий меморіал присвячений воїнам Радянської Армії, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Серед інших, тут похований Герой Радянського Союзу, капітан Леонід Глібов.
У 2008 році, на розі вулиць Ватутіна та Петра Калнишевського, відкрито пам’ятний знак присвячений пам’яті про жертв Голодомору 1932-1933 років. Висота знаку 4 м. Матеріал: граніт, бронза. Автори: скульптор Сидорук О. Ю., Крилов Б. Ю. Архітектор Климик В. В.
У 2008 році, на розі вулиць Ватутіна та Петра Калнишевського, відкрито пам’ятний знак жертвам політичних репресій радянських часів.
У 1980 році, у сквері біля Київського водосховища, на з’їзді з вул. Набережна у напрямку Київської ГАЕС, відкрито пам’ятний знак на честь 167-ї Сумсько-Київської стрілецької дивізії, яка звільнила м. Вишгород у 1943 році. Архітектор Василь Климик.
У 2008 році, перед будинком по вулиці Шолуденка, 6, відкрито пам’ятний знак присвячений Герою Радянського Союзу, Никифору Шолуденку.
У 2011 році, на розі вулиць Шолуденка та Дніпровської, відкрито пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Архітектор Василь Климик.
У 2020 році, по вул. Богдана Хмельницького, відкрито пам’ятний знак «Мужність. Честь. Гідність».
У 2013 році, по вул. Івана Мазепи, відкрито Алею дружби міст-побратимів м. Вишгород.