Місто Вишгород має високорозвинений промисловий комплекс, основу якого складають понад 200 великих та середніх підприємств, що забезпечує майже 76,0% надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Серед основних підприємств Вишгорода можна виділити наступні:

ВАТ «Укргідроенерго» — створено у 2004 році, найбільша гідроелектрогенеруюча компанія України;

ТОВ «Хенкель-Баутехнік (Україна)» — відкрито 1999 року, один з найбільших хімічних концернів Європи;

ТОВ «Кен-Пак (Україна)» — відкрито у жовтні 2003 року, один з найбільших виробників алюмінієвих банок в Центральній та Східній Європі;

ТОВ «Технооптторг-центр» — український дилер заводів-виробників шин;

ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» — створено в березні 1993 року, виконання електромонтажних робіт;

ТОВ «Підприємство «Пластик Карта» — найбільший виробник пластикових карт в Україні;

ПП «Авентин» — виробництво гумових та пластмасових виробів;

ТОВ «НВП «Будтехносервіс» — монтаж систем опалення і загально-будівельні роботи;

ТОВ «Сандора» – один з найбільших виробників в Україні сокової продукції;

ТОВ «Карат-Ліфткомплект» – виробник ліфтів та ліфтового обладнання;

ТОВ «Вюрт-Україна» – дочірнє підприємство німецького концерну «Adolf Wurth GmbH & Co. KG», виробник високоякісних витратних матеріалів та інструментів професійного рівня;

ТОВ «Завод будівельних матеріалів та конструкцій» – виробник товарного бетону, цементних розчинів та залізобетонних виробів.

Промисловий комплекс міста протягом останніх років розвивається, нарощуючи обсяги виробництва. Головною метою на 2016 рік буде створення умов щодо поступового перетворення промислового комплексу у високоефективну систему, спрямовану на забезпечення стабільного зростання обсягів виробництва та створення високоприбуткової галузі економіки, що дасть можливість поповнювати бюджети усіх рівнів, задовольняти матеріальні та соціальні потреби населення.

Зберігається тенденція розвитку підприємництва в місті, що є наслідком забезпечення стабільних сприятливих умов для його функціонування, удосконалення регуляторних процесів, зняття штучних бар’єрів для виходу на ринок нових суб’єктів підприємницької діяльності, розширення сучасної інфраструктури підтримки підприємництва.

В останні роки в місті спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення зареєстрованих суб’єктів малого бізнесу, що сплачують податки.