Сучасна церква реконструйована на основі тієї, що була побудована у 1861-1862 році за проектом архітектора К.А. Тона. З початком періоду перебудови питання про храм Бориса і Гліба починає піднімати громадськість. Створюється невелике об’єднання громадян, яке звертається до жителів Вишгорода із закликом відновити церкву. У 1987році в храмі дозволили проводити богослужіння. А у 1990 році храм відданий під підпорядкування Московському патріархату (зараз – Українська православна церква – митрополія). З 1992 року починаються роботи з реконструкції храму. Купол на дзвіниці встановлений 23 вересня 1996 року, а перший благовіст пролунав у тому ж році на свято Введення до храму Пресвятої Богородиці.

Вишгородська районна газета “Слово” відзначала: “Сьогодні ми з гордістю можемо показувати храм Бориса і Гліба. Адже купол, що був вище дзвіниці Києво-Печерської лаври, знову піднявся над містом, над вишгородськими кручами, і хочеться вірити, що, як і в старі часи, храм несе благословення на нашу землю”.

Другий купол з хрестом над середньою частиною храму був встановлений 22 червня 1998 року. 6 серпня 1998 року стіна, що розділяє храм, була прибрана, вівтар перенесено на своє місце, виготовлено іконостас (проект архітектора О.А.Кругляк), застелена підлога, після чого вже храм міг умістити 500 прихожан. При церкві з 1992 року існує недільна школа для дітей. Це згуртування навколо храму сприяє православному вихованню і зміцнення у вірі як самих вихованців, так і їх батьків. З кожним роком кількість дітей, які відвідують недільну школу, зростає. Вже утворився актив зі старших дітей, які допомагають дорослим у роботі з малюками. З метою удосконалення роботи з дітьми було вирішено з північного боку храму побудувати будинок недільної школи. На сьогоднішній день будівництво завершено, діти мають прекрасні умови для занять.

Настоятель храму: протоієрей Димитрій Денисенко

Адреса храму: Київська обл., Вишгородський р-н., м. Вишгород, вул. Петра Калнишевського, 11а
Телефон: +38 (04596) 54123

Е-mail: borisoglebskiyhram@mail.ru

Офіційна інтернет сторінка: boris-i-gleb-vyshegrad.kiev.ua