Церква християн віри євангельської, більш відома, як «євангельська» або «протестантська».

Церква християн, які сповідують найвищий авторитет Біблії, існує від апостольських часів — і донині. В різних країнах їхні спільності мали різні назви, але вони себе всюди називали “послідовниками Христа” — християнами (Дії 11:26).

Одним із перших протестантських реформаторів був священик, професор богослов’я Ян Гус, слов’янин, який жив на території Чехії і став мучеником за віру в 1415 році. Гус навчав, що Святе Письмо важливіше за традиції.

Протестантська реформація розповсюдилась у 1517 році по всій Європі, коли інший священик і професор богослов’я на ім’я Мартин Лютер закликав церкву до обновлення. Він говорив, що коли Біблія вступає в конфлікт з церковними традиціями то потрібно підкорятися Біблії. Лютер заявив, що церква чинить невірно, продаючи можливість потрапити в рай за гроші. Він також вважав, що спасіння приходить через віру в Христа, а не через спробу заробити вічне життя добрими ділами.

Протестантська реформація зараз розповсюджена по всьому світу. В результаті сформувались такі церкви як лютеранська, англіканська, голландська реформаторська, а пізніше — баптистська, п’ятидесятницька та інші. (Примітка: ні католики, ні православні, ні протестанти не визнають свідків Єгови і мормонів християнськими церквами).

Історія євангельсько-протестантського руху в Україні, безумовно, бере свої витоки від I століття Христової ери — від проповіді апостола Андрія та єпископа Климента Римського на півдні України. Активний розвиток євангельського руху в Україні відноситься до XIV століття, коли наші побожні предки під впливом проповіді живого Божого Слова через болгарських протестантів (“богомілів”) організували численні Євангельські Церкви, які набували все більшого поширення та успіхів у духовному просвітництві нашого народу — аж до Берестейського Собору у 1596 році.

Сьогодні багато протестантів хотіли би повернутися до чистоти Церкви першого століття. Більшість цих протестантів називаються євангельськими, тому що вони вважають, що християни повинні виконувати доручення Христа: “Тож ідіть, і навчіть всі народи…” (Мт. 28:19)

З приходом Радянської влади християнство, у тому числі й євангельський рух, було заборонено. Після довгого періоду репресій та переслідувань церкву християн віри євангельської на Київщині було вперше автономно зареєстровано у 1974 р.

У роки незалежності в 1992 р. при підтримці Союзу Християн Віри Євангельської України у місті Вишгороді було засновано євангельську церкву Бога Живого.

Пастор: Олександр Озеруга

Адреса церкви: Київська обл., Вишгородський р-н, м.Вишгород, масив Берізки,  вул.Шолуденка, 15

Телефон: +38(04596)22-180, +38(067)235-12-48

Офіційна інтернет сторінка: www.livinggod.org.ua