ВИШГОРОД

Офіційний портал

Про проведення опитування мешканців Вишгородської територіальної громади щодо перейменування об’єктів спільної власності територіальної громади – вулиць/провулків у м. Вишгороді та у с. Хотянівці

Про проведення опитування мешканців Вишгородської територіальної громади щодо перейменування об’єктів спільної власності територіальної громади – вулиць/провулків у м. Вишгороді та у с. Хотянівці

     У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, керуючись ст. 13, ч. 8 ст. 59  Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», з метою врахування громадської думки з питання перейменування вулиць/провулків у м. Вишгороді та с. Хотянівці розпочинається процедура отримання пропозицій від мешканців Вишгородської територіальної громади щодо перейменування об’єктів  спільної власності територіальної громади, а саме:

вулиць у м. Вишгороді, Вишгородської територіальної громади, Вишгородського р-ну, Київської обл.:

– вулиця Ватутіна;

– вулиця Кургузова;

– вулиця Шолуденка;

вулиці та провулку у с. Хотянівці, Вишгородської територіальної громади, Вишгородського р-ну, Київської обл.:

– вулиця Жовтнева;

– провулок Чехова.

     Подання про перейменування вулиці/провулку іменем фізичної особи, ювілейною та святковою датою, назвою і датою історичної події повинно містити:

– найменування суб’єкта, якому вноситься таке подання – Вишгородська міська рада;

– найменування суб’єкта, який підготував подання, із зазначенням його місцезнаходження;

– зміст порушеного питання та обґрунтування необхідності присвоєння вулиці/провулку імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події із зазначенням підстав та умов присвоєння відповідно імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події.

     До подання про присвоєння юридичній особі або об’єкту права власності імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події також додаються:

– інформаційна довідка про фізичну особу, ім’я якої пропонується присвоїти, ювілейну, святкову чи історичну дату або назву історичної події, що пропонується для перейменування вулиці/провулку.

     Об’єктам спільної власності територіальної громади ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті.

     У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти, є родичі (діти, вдова, вдівець, а якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені, завірена відповідно до чинного законодавства.

     Підстави та умови надання пропозицій.

     Імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які:

– внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України;

– здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини;

– зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

Ювілейні та святкові дати, назви і дати історичних подій присвоюються з метою:

– популяризації видатних фактів історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України;

– формування історичної свідомості Українського народу;

– сприяння розвитку науки, літератури, архітектури, мистецтва та інших сфер суспільного життя.

     Пропозиції фізичних та юридичних осіб подаються у письмовій формі на адресу Вишгородської міської ради: пл. Шевченка, 1, м. Вишгород, Київська обл., 07301.

     Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

     Для всебічного розгляду пропозицій та врахування інтересів мешканців Вишгородської територіальної громади щодо перейменування вулиць/провулків у м. Вишгороді та с. Хотянівці пропозиції приймаються до завершення воєнного стану в Україні та на протязі трьох місяців після завершення воєнного стану в Україні.

Vitalik