ВИШГОРОД

Офіційний портал

Оголошується набір кандидатів у присяжні Вишгородського районного суду Київської області

Оголошується набір кандидатів у присяжні Вишгородського районного суду Київської області

     Відповідно до вимог ст. 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи звернення Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області від 16.02.2023 № 03-13/291/23, лист Вишгородської районної ради від 22.02.2023 № 2-29/903, оголошується набір кандидатів у присяжні Вишгородського районного суду Київської області.
     Згідно ч.1 ст. 63 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.
     Статтею 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначені вимоги до присяжного.
     Присяжним може бути громадянин України, який досяг 30-річного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.
     Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни: визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного; які мають незняту чи непогашену судимість; народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя; особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення; громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років; особи, які не володіють державною мовою.
     Особи, які бажають бути присяжними подають на ім’я Вишгородського міського голови заяву, в якій вказують про надання згоди бути присяжним Вишгородського районного суду Київської області, а також зазначають інформацію про: постійне місце проживання в межах територіальної юрисдикції відповідного суду; постійне місце роботи; засоби зв’язку; відсутність обставин, що унеможливлюють його участь у здійсненні правосуддя; згоду на обробку та використання персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». До заяви додають копію паспорта (з відміткою про реєстрацію місця проживання), довідку про відсутність судимості, довідку про відсутність адміністративних стягнень за вчинення корупційних правопорушень, довідки з психоневрологічного та наркологічного диспансерів про не перебування на обліку

Vitalik